I wanna lose my mind, like a maniac

Líbí se ti moje psaní a nevadí ti 1D? So C'mon! → We have to tell them

I'm followed by Mr. Hangover (Shin) and Perrie Edwards!

You Are My Miracle – III. Kapitola

27. října 2012 v 13:02 | LambertGirl |  You Are My Miracle
Hey guys! Další část You Are My Miracle je na světě! Snad se vám bude líbit :)
Enjoy!

Když se černovlasý mladík ráno probouzel, věřil, že to byl sen. Že otevře oči a uvidí kámen na polici tam, kde ležel předchozí večer. Pomalu zamžoural do slunečního světla a snažil se rozkoukat. Na čele jeho postele seděl malý černý drak a jako socha se díval na vycházející slunce. Adam se nemohl vynadívat toho pohledu, přesto ho to děsilo. Vůbec nevěděl, jak takového draka vychovat. Přesto ho napadal jeden člověk, který by to mohl vědět. Byl to starý muž z rady starších v Aldeie, všichni ho považovali za blázna, protože vyprávěl buřičské příběhy. Adamovi se líbily, byli v nich Jezdci a draci. Usmyslel se, že za Sionnem zajde co nejdřív. Nejprve by ale měl nakrmit toho malého prcka, který začínal kňourat.
"Počkej. Co vlastně jíš? Jsi mládě, takže… mlíko? Maso? Něco jinýho? Fajn, zkusíme obojí, ale nejdřív tě musíme nepozorovaně dostat z tohohle domu." Usoudil Adam a vzal dráčka do náruče. Opatrně se proplížil dosud spícím domem a zamířil do stodoly.
"Počkej tady. Jasný?" Kouknul po tvorovi, který na něj upíral své černé inteligentní oči.
"Fajn," odkráčel dlouhými kroky pryč a dráče osamělo. Uvidělo v tom příležitost k lovu. Dohopkalo k rohu místnosti a vyčkávalo. Po chvíli vítězně povyskočilo a v tlamičce drželo myš. V tom okamžiku se vrátil černovlasý muž.
"Vidím, že si poradíš," pousmál se a nabídl dráčkovi kousek masa, které obstaral u řezníka. Dráče zavrnělo a vrátilo se k hlídkování u myší díry. Po chvíli opět vítězně vypísklo a v zubech drželo další myš. Adam se potěšeně usmál. Jeho strýc si na myši často stěžoval, Adam byl teď naopak rád, že tu jsou. Poškrábal dráčka za krkem a začal přemýšlet, co bude dál.
***
Adam mířil do lesa. Bylo to už asi měsíc, co tam dráčka nechal. Už se o sebe dokázal docela obstojně postarat sám. Adam ale od té doby neměl příležitost zajít za vesnickým znalcem starých kultur, Jezdců a draků. Vtom se zarazil. Ucítil něco, co dosud neznal. O jeho mysl se jakoby otíralo cizí vědomí. Adam ztuhnul, když ono vědomí pomocí myšlenek vyslovilo jeho jméno.
Adame. Adam se rozhlédl kolem sebe a uviděl jeho draka sedícího na stromě kousek před ním. Tvor na něj upíral své černé oči a vypadal, že moc dobře ví, co se děje. Zamrkal a v jeho mysli se znovu ozvalo
Adame.
"Nic jiného neumíš říct?" Obořil se na něj Adam.
Ne. Adam zavrtěl hlavou a sedl si na zem. Dráček sletěl ze stromu a přidal se k němu.
"Dneska musím jít za Sionnem. Souhlasíš?" Ve druhé mysli cítil souhlas. Nebylo to přímé ano, prostě souhlasné obrazy. Pokýval hlavou a vstal.
"Musím jít, pokud chci tohle všechno stihnout," Oprášil si kalhoty a drak vzlétnul zpět na strom. Byl už poměrně velký, Adam nepochyboval o tom, že by ho unesl, kdyby chtěl. Byl velký přibližně jako rychlostní kůň, ale Adam byl velký a těžký, rozhodl se radši počkat. Vydal se zpět do domu a připravil se na cestu do vesnice. Po cestě přemýšlel, jakou otázku položí a jak ji podá. Aby Sionn neměl podezření na to, že má draka. Když dorazil do vesnice, zamířil přímo k jeho domu.
"Adame. Potřebuješ něco?" Ozval se tichý hlas přímo za ním. Adam se otočil a stanul tváří v tvář vysokému prošedivělému muži.
"Sionne! Jsem rád, že jsem tě zastihl! Potřeboval bych se zeptat ohledně… toho příběhu, který jsi vyprávěl minule." Oznámil mu Adam.
"Dobrá, pojď dovnitř. Chceš čaj?" Sionn vyrazil do svého domu a mladík se vydal za ním.
"Chtěl jsem se zeptat… Jak jsi vyprávěl o dracích. Jaké velikosti může drak dorůst?"
"Záleží na drakovi. Taky na pohlaví. Drak roste celý život, nejrychleji prvních pár měsíců, potom už pomalu."
"Fajn. A nějaká dračí jména? Ptám se čistě teoreticky!" Ptal se ještě.
"To je různé. V historii se vyskytovalo tolik různých jmen. Například Beroan, Briam, Fredrik, Gretiem, Eridor, Ihmeteko, Miracle, Ofeila, Lenora. Většinou si vybere drak sám. Proč tě to najednou všechno zajímá?
"Uvědomil jsem si, jak je zajímavé to vědět. Budu muset jít. Nashle!" Adam se otáčel k odchodu, když najednou stál starý muž před ním a podával mu ruku. Adam ruku přijal, když vtom zasvítily v očích muže šílené jiskřičky, popadl ho za druhou ruku a stáhl mu černou bezprstovou rukavici. Když spatřil stříbrné znamení, Adam sebou trhnul. Muž se uklidnil, pustil jeho ruku a prohlásil: "Měl by ses vrátit. Měj se." Adam jeho počínání ani trochu nerozuměl. Potřásl hlavou a černé prameny mu spadly do očí. Vyšel z domu a zamířil k jejich bydlení za vesnicí. Když tam došel, zamířil za drakem.
"Musím ti dát jméno. Co takhle Eridor?" Zeptal se Adam černého stvoření. Jeho myslí se rozlehlo tiché ne.
"Fajn, tak teda Ihmeteko? Nebo Miracle?" Drakovi zasvítily oči vzrušením.
Miracle. Zopakoval po něm a zamrkal.
"Znamená to zázrak. Ve Starověkém jazyce. A to jsi," pousmál se Adam a podrbal dráčka po hlavě. Vstal, ohlédl se na něj a vydal se k domovu. Když vstoupil dovnitř, uviděl, že mají návštěvu. Jeho strýc se opíral o stůl a na židli seděl Sionn.
"Přišel si s tebou promluvit," oznámil strýc a vyšel z místnosti.
"Musíš odejít. Ty i tvůj drak."
"Jak…"
"Jsem se o tom dozvěděl? Jednoduše. Tvoje Silver Sign září na velkou dálku." Ukázal na Adamovu levou ruku. Adam zatnul ruce v pěsti.
"Nemohu odejít. Potřebují mě tu."
"Ale můžeš. Ne, chlapče, ty musíš! Chceš snad, aby si tě tu našli královi přátelé? Ne? Tak musíme zdrhnout!"
"Počkat. My?" Zopakoval Adam.
"No jistě! To sis myslel, že si nechám ujít cestu s drakem? Ani náhodou! Přijď dnes v noci i se svým drakem k jezeru v horách. Znáš to tam. Měj sebou nějaké peníze a kůže. Musíme ti udělat sedlo pro draka. Jak se vlastně jmenuje?"
"Miracle. A měl jste pravdu. Vybral si ho sám." Odpověděl Adam a ucítil přítomnost drakovy mysli. Sionnův pohled se mírně rozostřil a chvíli koukal prázdně do zdi.
"Miracle souhlasí s útěkem. Právě jsem s ním mluvil. Je to jistě velice elegantní a milý mladý drak. Tak ho přiveď. Přesně o půlnoci."
"Dobrá," odsekl Adam a vydal se sehnat nějaké kůže. Vzal si peníze ze svých skromných úspor a vyrazil zase do vesnice. Přišel k obchodu s kůžemi, když mu došlo, že nemůže jen tak přijít a říct si o kůže. Vzbudil by podezření. Vešel proto dovnitř, už se stmívalo a obchodníka s kůžemi nebylo nikde vidět. Položil pár mincí na pult, vzal si potřebné množství kůží a odešel. Kůže schoval v lese u Miracla, ještě to musel vysvětlit strýci a Catanovi. Rozhodl se, že jim nechá dopis, proto odešel do svého pokoje a jal se jej psát.

"Drahý strýci, milý bratranče. Je mi velice líto, že jsem musel odejít. Vidím ve vás svou pravou rodinu, otce a bratra, ale a pro vaše dobro jsem vás musel opustit. Nadosmrti si to budu vyčítat, ale osud nezměním. Sbohem. Adam"

Adam potřásl hlavou, chtěl se zbavit těžkých myšlenek. Vzal zbytek svých peněz, nějaké jídlo a oblečení a všechno to strčil do batohu. Dopis položil na kuchyňský stůl a se smutkem v srdci odešel. K jezeru dorazil pár chvil před půlnocí, Sionn už tam seděl se zavřenýma očima v měsíčním světle.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Které verze songů od TH jsou lepší?

Německé :)) 26.8% (11)
Anglické ;) 14.6% (6)
Záleží jak které songy :D 58.5% (24)

Komentáře

1 Zuzu Zuzu | Web | 27. října 2012 v 19:07 | Reagovat

Taky chci malý ho dráčka^^ xD

2 Karin Karin | 27. října 2012 v 21:21 | Reagovat

Doufám že jim Sionn pomůže a ne obraceně.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama