I wanna lose my mind, like a maniac

Líbí se ti moje psaní a nevadí ti 1D? So C'mon! → We have to tell them

I'm followed by Mr. Hangover (Shin) and Perrie Edwards!

You Are My Miracle – V. Kapitola

30. října 2012 v 17:46 | LambertGirl |  You Are My Miracle
Hey guys! Další část You Are My Miracle! Konečně se připojuje Tommy! :D Btw, s kámoškama rozjíždíme web, tak se kdyžtak podívejte, píšem tam povídky atd. :P knihy-online.webnode.cz
Enjoy!
"Už vidím město!" Zvolal Adam. Překonali vzdálenost k městu Kaupunki, nakoupili tam nějaké potraviny, Sionn zázračným způsobem opatřil peníze, taky si koupil koně a vyrazili dál. Teď byli zase pár dní na cestě, ale Adamovi se pořád nedařilo kámen zvednout. Byl z toho frustrovaný a zoufalý jako nikdy. Teď se blížili k městu Pimeys, které bylo stanovištěm Shadea. Adam chtěl za každou cenu osvobodit toho drobného elfa, ale zatím to moc slavně nevypadalo.
"Fly," zkusil to Adam znovu, jako toho dne už několikrát. Pořád nic. Vydal ze sebe frustrovaný výkřik a odhodil kamínek do dálky.
Nesmíš na sebe tak tlačit, Adame. Rozlehl se v jeho hlavě Miraclův hlas.
"No to ti teda děkuju," zavrčel tiše Adam a sehnul se pro nový kamínek. Vtom se za jeho zády ozval poplašný výkřik. Adam se s leknutí otočil a viděl partu ozbrojených tvorů, jak běží směrem k Sionnovi. Adam se rozběhl zpátky a cestou nabil luk šípem. Zamířil a za běhu vystřelil. Neminul, jedno z obrovských stvoření padlo k zemi. Vtom doběhli ke starému muži a ten se začal bránit. Bylo jich ale moc a jeden z nich zasáhl starce do paže. Kolem se rozlila krev a Adam se při pohledu na ni rozzuřil k nepříčetnosti. Napřáhl ruku s kamenem a sáhl do hlubin své mysli pro kouzlo, jako by to dělával běžně.
"Fly and kill them," vyslovil. Připadalo mu, že se Starověký jazyk učí už hrozně dlouho. Kamínek vyletěl nahoru a s velkou rychlostí se rozletěl ke tvorům, kteří vypadali jako malí dinosauři - měli na zádech kostěné výrůstky a protaženou tlamu. Kamínek měl se svou rychlostí ničivé účinky. Jednomu netvorovi proletěla lebkou tak silně, až Adam slyšel to odporné prasknutí, dalším postupně lámal vaz nebo rozbíjel lebku. Když oblázek dopadl na zem, Adamovi se podlomily nohy. Kouzlo ho docela vyčerpalo, ale ohavná stvoření ležela mrtvá všude kolem a ani se nemuseli nějak zvlášť namáhat. Adam se rozběhl k Sionnovi, aby zjistil, jak velké zranění utržil. Na předloktí měl sečnou ránu asi pět centimetrů dlouhou a docela hlubokou.
"Sionne, musíš vydržet do města, tam bude nějaký léčitel," mluvil na něj Adam. Sionn kývnul a Adam mu pomohl zpět na koně.
Mohl jsem pomoct. Rozlehl se mu hlavou drakův dotčený hlas.
Nechci, aby ses zranil. To bych nepřežil.
Ale Adame, já bych se nezranil! Zvládl bych je levou zadní! Adam se musel nad Miraclovou domýšlivostí pousmát.
***
"Pár dní si poleží a bude v pořádku. Radši si ho tu nechám." Uklidňoval Adama místní léčitel. Adam si povzdechl.
"Dobrá. Zítra se stavím."
Bože, co budeme dělat, než se uzdraví? Zeptal se Miracla, schovaného opodál města.
Nevím, Adame. Co takhle vysvobodit toho elfa?
Nevím, jestli je to dobrý nápad. Jsi si jistý?
Stoprocentně. My dva to spolu zvládneme.
Fajn. Zítra se půjdu podívat, jak je na tom, seberem toho Tommyho a zdrhnem.
Adame, jmenuje se Thomaël. Proč to zkracuješ?
Protože to neumím vyslovit. Dost, prostě zítra utečeme. Uneseš nás v nejhorším případě všechny tři? Zeptal se Adam, protože Miracle za těch pár dní značně vyrostl.
Hmm, jo. To zmáknu. Adam cítil, jak drak ve svém úkrytu důležitě odfrkl. Usmál se a odešel do hostince, aby si zařídil pokoj.

***
Tak fajn, Miracle. Sionn neví, co hodláme udělat, ale myslím, že pokud budeme muset rychle utíkat, zvládne to.
Bezva. Pamatuješ si náš plán?
Jistě. Odsekl Adam a zamířil k městské věznici. Když přišel blíž, viděl, že u vchodu stojí dva vojáci. Sáhl do zadního koutku své mysli a našel tam to správné kouzlo.
"Sleep," vydechl tiše a vojákům poklesly hlavy. Adam se rozhlédl, divil se, že to není lépe zabezpečené. Pomalu vstoupil dovnitř a pořád se obezřetně rozhlížel. Když uslyšel blížící se kroky, schoval se do výklenku ve stěně. Kolem prošlo pár vojáků, jeden z nich nesl v náručí drobné stvoření. Blonďaté vlasy mu spadly z obličeje a Adam uviděl, že je to přesně ten elf, kterého hledal. Tho… Tommy.
Mám ho, Miracle. Vyslal k drakovi svou myšlenku a ten jeho očima zhodnotil situaci.
Musíš jít za nimi. Abys zjistil, jak je na tom a kde ho schovávají.
Díky za radu, to by mě nenapadlo. Neodpustil si Adam ironickou myšlenku a potichu se vydal za vojáky.
"Whether I am invisible," zašeptal a najednou měl pocit, jako by se po něm rozlévala chladná tekutina. Podíval se dolů na své ruce a zjistil, že se mu kouzlo povedlo, stal se neviditelným. Vklouzl s vojáky do strohého pokoje, kde hodili elfa nešetrně na postel a odešli. Samozřejmě za sebou zamkli. Adam se rozhlédl a cítil ve své mysli Miracla, zkoumal jeho pohledem celou místnost.
Prostě ho vem a vypadni. Poradil mu po chvíli.
Hele, ale když rozbiju tu stěnu, někdo určitě přijde! Co kdybys přiletěl sem a až začne panika, vyběhli bychom ven, vzali Sionna a utekli?
To se mi líbí! Drak zněl potěšeně, bude moct konečně někomu ukázat, že existuje. Adam podebral Tommyho malé tělo a zdvihl ho do vzduchu.
Čekám na tebe. Vyslal k drakovi a čekal na odpověď.
Teď! Oznámil drak a Adam vyslovil kouzlo: "Break the wall, whether I get out!" Zeď před ním se rozletěla na kousky. Jak očekával, okamžitě uslyšel křik z útrob budovy. Vyskočil ven a utíkal k domu léčitele.
 
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Je lepší Adommy nebo Aduli? :))

Adommy 66.7% (50)
Aduli 33.3% (25)

Komentáře

1 Karin Karin | 30. října 2012 v 22:01 | Reagovat

Doufám že se zachraněj a odjedou z města.Co bude dál?

2 Zuzu Zuzu | Web | 31. října 2012 v 13:50 | Reagovat

To bylo až moc jednoduchý, hádám, že po nich někdo půjde xD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama